Baltas bultas, balti pulksteņi B5 panelim, apgaismojuma tūnings

Dažkārt sanāk uztaisīt arī kaut ko mazliet neparastu vai neierastu.

Principā jau diodes šiem paneļiem var pārlodēt kādās krāsās tīk. Grūtākais ir notrāpīt pareizu spožumu, jo veikalā nopirktās diodes ne reti ir pārāk spožas nekā oriģinālās, kas nākušas no rūpnīcas.

Bieža parādība ir pabalējušas diodes, pēc 20+ gadiem un 500000km noskrējiena tas šiem paneļiem nav nekas neierasts. Ja lampiņas var nomainīt, tad šeit var tikt galā tikai ar paneļa izjaukšanu līdz pēdējam un salikšanu pēc tam atpakaļ. Šeit sanāca atjaunot veco apgaismojumu tādā pat vai mazliet lielākā spožumā. Nu un arī jauns ekrāns.

Papildus tika salodētas baltās diodes bultām un mazajiem pulksteņiem. Bultas jāuztaisa mazliet spožākas, ja tās taisa vienādā krāsā ar skalu apgaismojumu. Citādi tās saplūdīs un tad gan būs grūti pamanīt.

Vecās laukā, jaunās iekšā. Baltās (5000k). Jaunās ķīniešu 1000 gab. izmaksāja aptuveni ap 20€

Bultām apakšā ir sarkana krāsa + apakšā sarkanas diodes. Diodes mēs nomainījām, taču bultas izskatīsies rozīgā krāsā, ja nenokasīsim krāsu. Kasīt ļoti forši var ar papīra nazīti un pēc tam nobeigumu uztaisīt ar smilšpapīru, nu 250-1000to būs labi. Es ņēmu kas bija pa rokai 280to smilšpapīru.

Iznākums tāds

Zem mazajiem pulksteņiem apakšā nāk tāda sarkana caurpīdīga plastmasas detaļa, kas padara to krāsu sarkanu. Tad kad apakšā zem mazajiem pulksteņiem jau ir baltas diodes, tad kādu efektu vēlamies ļoti labi var panākt ar krāsainajām līmlapiņām (labajā pusē), vai 1-2 kārtām balta A4 papīra (kreisajā pusē). Tikai jāizgriež pareiza forma un jāpaliek zem ekrāna.

Vēl foto zemāk rezam ka baltas diodes + sarkanas bultas rezultējas ar rozā bultām :old_crazy_2:

Par sarkano ekrānu (vidus FIS displeju). Tur apakšā ir sarkanas diodes un augšējā daļā divkrāsu - sarkana un dzeltena, diodes. Ja grib mainīt tās, tad būs vajadzīgas speciālas divkrāsainas diodes (ar 4 kontaktiem).

Ar krāsām var izpausties, kamēr panelis ir izjaukts :old_crazyteeth: Te bilde no kaut kādiem stulbiem eksperimentiem.

Sveiks!
Vai ir iespējams iegādāties šo paneli no Jums un kādas cenas?

Uzrakstīju Tev čatā ziņu.

Šeit ir topiks no tirgus sadaļas:

Immo3 paneļi sākot no 80€ gab. ar jauniem LCD. Ja gribas kaut ko vēl padarīt, tad būs vairāk - atkarībā ko. :old_crazy_2:

A4b5 1.8T 1996.gada quattro ir ar displeju

Ja 1996. gada, tad visdrīzāk ir pirmās paaudzes panelis (immo1) skat. attēlu

Tas ir visparastākais panelis, kam vēl apakšā visam nāk parastās lampiņas (nevis led diodes) un immo2, immo3 ielikt vietā tik viegli nevarēs. Tā kā tur būs grūtāk kaut ko modificēt.



Šoreiz bultām pēc sarkanās krāsas noņemšanas uzlīmēju apakšā baltu atstarojošu materiālu (papīra lapas gabalu :smiley: )
Var paskatīt kā atšķiras salīdzinot ar oriģinālu…

Mazliet kvalitatīvāk pieķēros vēl vienam līdzīgam darbiņam. Šoreiz mēģināju smuki nokrāsot oriģinālās bultas baltā krāsā (tikai apakšas), principā jau var arī jebkurā citā krāsā. Daudz labāk nekā tad, kad tikai nokasa sarkano.

Attiecīgi diožu maiņa uz baltām. Nu… īsāk sakot visas apgaismojuma diodes jaunas, jaunus rezistorus ar tādām vērtībām, lai spīd ne par daudz un ne par maz. Lielajām bultām 2x diožu vietā liekam 4 (bildē vēl ir palikušas 2) un pievienojam rezistoru, lai labāk izgaismotu lielās bultas. Veicam arī soft-modu, lai varētu apgaismojumu paregulēt vēl tumšāk, nekā to var standartā.

Rezultāts