Radio koda izvilkšana (Chorus I, Concert I). Skaļuma pogas problēma

Šeit būs apskats procedūrai

Kam jāiziet cauri, lai no veca radio izdabūtu laukā drošības kodu.

:tipping_hand_woman: Kā zināms, tad vecajiem radio ir divi varianti:

  1. Pirkt kodu E-bayā, Aliexpress pēc radio sērijas numura
  2. Fiziski ar programmatoru nolasīt kodu no radio mikrokontroliera EEPROM atmiņas

Kodu var atšifrēt vai izrēķināt pēc radio sērijas numura. Viss tas atšķiras ar katru radio aparātu un ne vienmēr strādās, lai gan šī ir vislētākā no abām metodēm un koda pirkšana izmaksās zem 10€.

Šeit parādīšu, kā tas notiek ar 2. metodi.

Atkal ir divi varianti:

  1. Pieslēgties radio ar vadiem pie atsevišķiem punktiem, lai nolasītu vajadzīgo atmiņas saturu nenoņemot komponentes no radio plates
  2. Noņemt mikrokontrolieri, vai vajadzīgo mikroshēmu no plates

:information_source: Ne vienmēr strādās pirmais variants. Tas ir atkarīgs no programmatora un programmatūras ar ko tiek veikta atmiņas nolasīšana. Otrais variants būs sarežģītāks par pirmo, jo būs vairāk jāpalodē.

Pirmais variants

Pieslēgšanās notiek pielodējoties pie vairākiem punktiem uz radio plates. Bilde tīri vizuālam ieskatam. Tad tālāk laiž vaļā programmu datorā un darbojas tālāk.

Otrais variants

Šeit konkrēti būs pastrādāts ar Chorus radio no A4 B5 . Radio bija vesels un lieliski darbojās skaļuma regulēšana, taču pazudis kods. Nolēmām dot radio tomēr otru iespēju un sakārtot problēmu ar pazudušo kodu. Pielodēties ar vadiņiem, kā bildē augstāk šim radio neizdevās, taču vienmēr ir citi varianti.

Attēlā ar speciālu lodējamo pastu jau apsmērēts galvenais radio MCU - Motorola mikrokontrolieris MC68HC05B32. Tieši šī mikrokontroliera atmiņā glabājās mums nepieciešamās lietas.

Tad ar karsto gaisu noņemam mikrokontrolieri nost no radio pamatplates.

Vajadzēs programmatoru - aparātu, ar ko nolasīt MCU. :old_crazy_2: Šeit ir dažādi varianti. Man pieejamais bija UPA-USB 1.3 programmators, kas lieliski lasa dažādu radio atmiņas.

Notīrām lodēšanas šķīdumu no čipa, izvēlamies pareizo adapteri un ievietojam to programmatora ligzdā.

Palaižam Windows programmu, izvēlamies pareizo čipu un nolasām 32KB lielo atmiņu. Radio kods glabājās otrajā un trešajā baitā - 01 63 = 0163

Veicot šādu izmaiņu, mēs varam koda ievadi atslēgt pavisam. Taču, ne visiem radio. Teorētiski ir iespējams kodu nomainīt arī pret citu, taču var nekādas izmaiņas arī neveikt. Ja radio ir bloķēts (kods ievadīts pārāk daudz reižu un jāgaida divas stundas līdz nākošai ievadei), tad arī to var atiestatīt šajā pat failā.

Kad vajadzīgās izmaiņas izdarītas, programmējam iekšā izmainīto failu.

Sagatavojam radio plati.

Ielodējam atpakaļ procesoru un notīrām plati.

Tagad radio ieslēdzas un kodu vairs nevajag.

Radio ekrāns gan ir bēdīgā stāvoklī, taču par šo šoreiz nerakstīšu. :slight_smile:

Problēma ar skaļuma pogu

Starp citu, tā klasiskā problēma ar skaļuma pogas nedarbošanos slēpjas tieši šajā čipā (lielākajā daļā no modeļiem). Augstāk esošajos ekrānšāviņos ar atmiņas saturu ir viena adrese, kurā glabājas skaļuma vērtība skatliskā veidā no 00-FF (heksadecimāli) vai 0-255 (decimāli). Šī adrese mainās katru reizi pagrozot skaļuma pogu, tādējādi saglabājas radio skaļums un to var atjaunot izslēdzot un atkārtoti ieslēdzot radio.

Neskatoties uz švako ekrānu, skaļums šim radio vēl regulējas labi, tā kā kaut kāda vērtība šim aparātam vēl ir.

Ko var darīt lietas labā?

Problēmas pamatā ir šis atmiņas lauks, kas ar laiku izdilst un vairs nespēj saglabāt savu vērtību, kā rezultātā skaļums raustās. Citreiz grozot pogu, citreiz pats no sevis.

Viens variants, kā novērst šo problēmu ir procesora nomaiņa, taču ņemot vērā faktu, ka katru reizi grozot skaļumu atmiņu pārraksta, tad arī šis labojums nebūs uz ilgu laiku.

Un tad ir šāds variants. Adapteris - plate, kas apiet procesoru un saglabā skaļuma vērtību savā neatkarīgā atmiņā.

Šo moduli var uzstādīt pats, nav vajadzīgas lielas lodēšanas prasmes (jāsalodē tikai divi vadiņi). Moduli var iegādāties šeit:

2 Likes